Metoda produkowania bloczków z betonu komórkowego YTONG opatentowana została w 192http://www.blogger.com/img/blank.gif4 r przez szwedzkiego naukowca Axela Erikssona. Na skalę przemysłową bloczki YTONG tworzono już w 1929 roku, a niebawem rozpoczęto produkcję na terenie Niemiec i Polski. Był to początek prawdziwego rozwoju technologii produkcji bloczków z betonu komórkowego.
Do produkcji bloczków z betonu komórkowego YTONG stosuje się surowce naturalne, takie jak piasek, wapno, woda oraz niewielkie ilości cementu i anhydrytu. Ten skład decyduje o zdrowotności materiału i znikomej promieniotwórczości naturalnej.
Środek porotwórczy, czyli pasta aluminiowa wchodzi w reakcję z wodorotlenkiem wapniowym. Spulchnia masę, umożliwiając w ten sposób powstanie milionów małych porów. Precyzyjny dobór surowców oraz starannie dopracowany proces technologiczny pozwalają na produkcję jednorodnego materiału o bardzo dobrych i stałych parametrach.
Beton komórkowy YTONG łączy w sobie dwie najważniejsze dla budownictwa mieszkaniowego cechy, czyli wytrzymałość i izolacyjność termiczną.
Wszystkie produkty YTONG charakteryzują się bardzo dobrą paroprzepuszczalnością pary wodnej. Budynki wykonane w technologii jednowarstwowej z betonu komórkowego YTONG gwarantują wyrównany poziom wilgotności oraz brak kondensacji pary wodnej wewnątrz ściany.
Zarówno ściany jedno- i dwuwarstwowe wzniesione w tej technologii gwarantują optymalny mikroklimat pomieszczeń oraz charakteryzują się powolnym oddawaniem ciepła. Daje to wysoki komfort cieplny pomieszczeń: zimą jest ciepło, latem – chłodno.
YTONG to materiał o wytrzymałości pozwalającej na wznoszenie ścian konstrukcyjnych budynków nawet do 3-4 kondygnacji. Bloczki YTONG stanowią doskonały budulec do murowania ścian jednowarstwowych w budynkach jednorodzinnych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz